CQ0201CRNPO8BN7R0
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 7 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, HiQ CQ Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CQ0201CRNPO8BN7R0
Secondary Manufacturer Part#: CQ0201CRNPO8BN7R0
Description Value
7 pF
± 0.25pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
HiQ CQ Series
0.3 mm
25 V