CQ0201CRNPO8BN4R7
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CQ0201CRNPO8BN4R7
Secondary Manufacturer Part#: CQ0201CRNPO8BN4R7
Description Value
4.7 pF
± 0.25pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
25 V