CC1210MKX7R8BB226
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 22 uF, 25 V, 1210 [3225 Metric], ± 20%, X7R, CC Series, 3.2 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC1210MKX7R8BB226
Secondary Manufacturer Part#: CC1210MKX7R8BB226
Description Value
22 uF
± 20%
1210 [3225 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
2.5 mm
-888
25 V