CC1206KRX7R9BB562
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 5600 pF, 50 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, CC Series, 3.2 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC1206KRX7R9BB562
Secondary Manufacturer Part#: CC1206KRX7R9BB562
Description Value
5600 pF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
-888
50 V