CC1206JRNPO9BN150
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 15 pF, 50 V, 1206 [3216 Metric], ± 5%, C0G / NP0, CC Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC1206JRNPO9BN150
Secondary Manufacturer Part#: CC1206JRNPO9BN150
Description Value
15 pF
± 5%
1206 [3216 Metric]
Wraparound
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
-888
50 V