CC1206JKNPOBBN102
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 500 V, 1206 [3216 Metric], ± 5%, C0G / NP0, CC Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC1206JKNPOBBN102
Secondary Manufacturer Part#: CC1206JKNPOBBN102
Description Value
1000 pF
± 5%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
-888
500 V