CC0805ZRY5V7BB105
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], -20%, +80%, Y5V, CC Series, 2 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0805ZRY5V7BB105
Secondary Manufacturer Part#: CC0805ZRY5V7BB105
Description Value
1 uF
-20%, +80%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
85 °C
-30 °C
2 mm
1.25 mm
-888
16 V