CC0805MRY5V7BB474
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, Y5V, 2 mm, 1.25 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0805MRY5V7BB474
Secondary Manufacturer Part#: CC0805MRY5V7BB474
Description Value
0.47 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
85 °C
-30 °C
2 mm
1.25 mm
-888
16 V