CC0805JRX7R7BB224
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], ± 5%, X7R, CC Series, 2 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0805JRX7R7BB224
Secondary Manufacturer Part#: CC0805JRX7R7BB224
Description Value
0.22 uF
± 5%
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
-888
16 V