CC0805GRNPO0BN130
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 13 pF, 100 V, 0805 [2012 Metric], ± 2%, C0G / NP0, 2 mm, 1.25 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0805GRNPO0BN130
Secondary Manufacturer Part#: CC0805GRNPO0BN130
Description Value
13 pF
± 2%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
100 V