CC0805CRNPO9BN2R0
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2 pF, 50 V, 0805 [2012 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, CC Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0805CRNPO9BN2R0
Secondary Manufacturer Part#: CC0805CRNPO9BN2R0
Description Value
2 pF
± 0.25pF
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
-888
50 V