CC0805CRNPO0BN5R0
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 5 pF, 100 V, 0805 [2012 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, CC Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0805CRNPO0BN5R0
Secondary Manufacturer Part#: CC0805CRNPO0BN5R0
Description Value
5 pF
± 0.25pF
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
2 mm
CC Series
1.25 mm
100 V