CC0603JRX7R9BB822
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 8200 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 5%, X7R, CC Series, 1.6 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0603JRX7R9BB822
Secondary Manufacturer Part#: CC0603JRX7R9BB822
Description Value
0.0082 pF
± 5%
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
50 V