CC0603JPNPO7BN332
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3300 pF, 16 V, 0603 [1608 Metric], ± 5%, C0G / NP0, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0603JPNPO7BN332
Secondary Manufacturer Part#: CC0603JPNPO7BN332
Description Value
3300 pF
± 5%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
16 V