CC0603CRNPO0BN1R8
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1.8 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, 1.6 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0603CRNPO0BN1R8
Secondary Manufacturer Part#: CC0603CRNPO0BN1R8
Description Value
1.8 pF
± 0.25pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
100 V