CC0603CPNPO9BN1R0
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, CC Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0603CPNPO9BN1R0
Secondary Manufacturer Part#: CC0603CPNPO9BN1R0
Description Value
1 pF
± 0.25pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
CC Series
0.8 mm
50 V