CC0603BRNPO0BN7R5
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 7.5 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.1pF, C0G / NP0, 1.6 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0603BRNPO0BN7R5
Secondary Manufacturer Part#: CC0603BRNPO0BN7R5
Description Value
7.5 pF
± 0.1pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
100 V