CC0402KRX7R9BB183
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.018 uF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 10%, X7R, CC Series, 1 mm
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: CC0402KRX7R9BB183
Secondary Manufacturer Part#: CC0402KRX7R9BB183
Description Value
0.018 uF
± 10%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
-888
50 V