AC0805JRNPO0BN561
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 560 pF, 100 V, 0805 [2012 Metric], ± 5%, C0G / NP0, AC Series
Manufacturer:YAGEO
Avnet Manufacturer Part #: AC0805JRNPO0BN561
Secondary Manufacturer Part#: AC0805JRNPO0BN561
Description Value
560 pF
± 5%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2 mm
AC Series
1.25 mm
AEC-Q200
100 V