VJ1210Y474KBAAT4X
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 µF, 50 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, VJ OMD Series
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: VJ1210Y474KBAAT4X
Secondary Manufacturer Part#: VJ1210Y474KBAAT4X
Description Value
0.47 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Flexible Termination
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
VJ OMD Series
2.5 mm
50 V