VJ1206Y473KBAAT4X
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 47000 pF, 50 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, VJ OMD Series
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: VJ1206Y473KBAAT4X
Secondary Manufacturer Part#: VJ1206Y473KBAAT4X
Description Value
47000 pF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
X7R
125 °C
-55 °C
3.2 mm
VJ OMD Series
1.6 mm
50 V