VJ1111D131JXDAT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 130 pF, 300 V, 1111 [2828 Metric], ± 5%, C0G / NP0
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: VJ1111D131JXDAT
Secondary Manufacturer Part#: VJ1111D131JXDAT
Description Value
130 pF
± 5%
1111 [2828 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
2.98 mm
VJ HIFREQ Series
2.79 mm
300 V