GA1210Y561JXLAT31G
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 560 pF, 630 V, 1210 [3225 Metric], ± 5%, X7R, GA_31G Series
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: GA1210Y561JXLAT31G
Secondary Manufacturer Part#: GA1210Y561JXLAT31G
Description Value
560 pF
± 5%
1210 [3225 Metric]
Standard Terminal
X7R
150 °C
-55 °C
3.2 mm
GA_31G Series
2.5 mm
AEC-Q200
630 V