GA1210Y473KBJAR31G
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.047 uF, 16 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7R, GA_31G Series
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: GA1210Y473KBJAR31G
Secondary Manufacturer Part#: GA1210Y473KBJAR31G
Description Value
0.047 uF
± 10%
1210 [3225 Metric]
Flexible Termination
X7R
150 °C
-55 °C
3.2 mm
GA_31G Series
2.5 mm
AEC-Q200
16 V