GA1206H273JXXBT31G
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.027 uF, 25 V, 1206 [3216 Metric], ± 5%, X8R, GA_31G Series
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: GA1206H273JXXBT31G
Secondary Manufacturer Part#: GA1206H273JXXBT31G
Description Value
0.027 uF
± 5%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
X8R
150 °C
-55 °C
3.2 mm
GA_31G Series
1.6 mm
AEC-Q200
25 V