GA0603Y223KXBAC31G
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, GA_31G Series
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: GA0603Y223KXBAC31G
Secondary Manufacturer Part#: GA0603Y223KXBAC31G
Description Value
0.022 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
150 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
AEC-Q200
100 V