BFC233845105
Safety Capacitor, Metallized PP, 1 uF, ± 10%, X2, Through Hole, 300 Vac, 100 V/us
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC233845105
Secondary Manufacturer Part#: BFC233845105
Description Value
1 uF
± 10%
Through Hole
100 Vus
GRADE II (Test Condition A)
27.5 mm
105 °C
-55 °C
-888
X2
300 Vac