561R10TCCQ47
Ceramic Disc Capacitor, 47 pF, 1 kV, ± 5%, C0G / NP0, 6.4 mm, Radial Leaded, 561R Series, -55 °C
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 561R10TCCQ47
Secondary Manufacturer Part#: 69K4706
Description Value
47 pF
± 5%
Radial Leaded
6.4 mm
125 °C
-55 °C
1 kV