CGA4J3X8R1C105M125AB
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, X8R, CGA Series, 2 mm
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: CGA4J3X8R1C105M125AB
Secondary Manufacturer Part#: CGA4J3X8R1C105M125AB
Description Value
1 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
AEC-Q200
16 V