CGA4J2X7R1E224K125AA
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 25 V, 0805 [2012 Metric], ± 10%, X7R, CGA Series, 2 mm
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: CGA4J2X7R1E224K125AA
Secondary Manufacturer Part#: CGA4J2X7R1E224K125AA
Description Value
0.22 uF
± 10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
X7R
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2 mm
CGA Series
1.25 mm
AEC-Q200
25 V