C5750X7R1E226M250KA
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: C5750X7R1E226M250KA
Secondary Manufacturer Part#: C5750X7R1E226M250KA
Description Value
22 uF
± 20%
2220 [5750 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
5.7 mm
5 mm
-888
25 V