C3225X7S2A335K200AB
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3.3 µF, 100 V, 1210 [3225 Metric], ± 10%, X7S
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: C3225X7S2A335K200AB
Secondary Manufacturer Part#: C3225X7S2A335K200AB
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Low ESR / ESL characteristic
  • Superior mechanical strength and reliability
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
3.3 uF
10%
Wraparound
125 °C
-55 °C
3.2 mm
2.5 mm
-888
100 V