C0603C0G1H100D030BA
Multilayer Ceramic Capacitor, 10 pF, 50 V, ± 0.5pF, C0G (NP0), 0201 [0603 Metric]
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: C0603C0G1H100D030BA
Secondary Manufacturer Part#: C0603C0G1H100D030BA
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability
  • Low self-heating and high ripple resistance due to low ESR
  • Size 0603
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
10 pF
0.5pF
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
50 V