B32656A7684K
Electrolytic Capacitor, 68uF, 450V, ± 20%, Snap-In
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32656A7684K
Secondary Manufacturer Part#: B32656A7684K000
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High-Performance RISC CPU:
    • Only 33 single word instructions to learn
    • All instructions are single cycle (1 µs) except for program branches which are two-cycle
    • Operating speed: DC - 4 MHz clock input DC - 1 µs instruction cycle
    • 12-bit wide instructions
    • 8-bit wide data path
    • Seven special function hardware registers
    • Two-level deep hardware stack
    • Direct, indirect and relative addressing modes for data and instructions
    • Internal 4 MHz RC oscillator with programmable calibration
    • In-circuit serial programming
  • Peripheral Features:
    • 8-bit real time clock/counter (TMR0) with 8-bit programmable prescaler
    • Power-On Reset (POR)
    • Device Reset Timer (DRT)
    • Watchdog Timer (WDT) with its own on-chip RC oscillator for reliable operation
    • Programmable code-protection
    • 1,000,000 erase/write cycle EEPROM data memory
    • EEPROM data retention > 40 years
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
0.68 uF
1950 mOhm
10 mm
100 °C
-25 °C
Polar
25 mm
25 mm
660 mA
500 V
450 V