B32529C1334K189
Electrolytic Capacitor, 560uF, 450V, ± 20%, Snap-In
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32529C1334K189
Secondary Manufacturer Part#: B32529C1334K189
Description Value
0.33 uF
220 mOhm
10 mm
125 °C
-25 °C
Polar
35 mm
55 mm
3500 mA
63 V
450 V