B32529C1152K289
Electrolytic Capacitor, 680uF, 160V, ± 20%, Snap-In
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32529C1152K289
Secondary Manufacturer Part#: B32529C1152K289
Description Value
0.0015 uF
125 °C
-40 °C
Polar
25.4 mm
35 mm
1790 mA
63 V
160 V