B32522Q8473J
Electrolytic Capacitor, 820uF, 630V, ± 20%, Snap-In
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32522Q8473J
Secondary Manufacturer Part#: B32522Q8473J000
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High pulse strength
  • High contact reliability
  • 15mm Lead Spacing
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
0.047 uF
125 °C
-25 °C
Polar
10.5 mm
200 V
630 V