UMK105CG820JVHF
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK105CG820JVHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK105CG820JVHF
Description Value
82 pF
± 5%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1 mm
MCAS Series
0.5 mm
AEC-Q200
50 V