UMK105CG0R5CV-F
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK105CG0R5CV-F
Secondary Manufacturer Part#: UMK105CG0R5CV-F
Description Value
0.5 pF
± 0.25pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1 mm
MSAS Series
0.5 mm
50 V