UMK063CG8R6DTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 8.6 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.5pF, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG8R6DTHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG8R6DTHF
Description Value
8.6 pF
± 0.5pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MCAS Series
0.3 mm
AEC-Q200
50 V