UMK063CG6R8DTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 6.8 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.5pF, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG6R8DTHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG6R8DTHF
Description Value
6.8 pF
± 0.5pF
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MCAS Series
0.3 mm
AEC-Q200
50 V