UMK063CG430JTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 43 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 5%, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG430JTHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG430JTHF
Description Value
43 pF
± 5%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
AEC-Q200
50 V