UMK063CG3R6CTHF
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG3R6CTHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG3R6CTHF
Description Value
3.6 pF
± 0.25pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MCAS Series
0.3 mm
AEC-Q200
50 V