UMK063CG160JT-F
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 16 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 5%, C0G / NP0, MSAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG160JT-F
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG160JT-F
Description Value
16 pF
± 5%
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MSAS Series
0.3 mm
50 V