UMK063CG0R3CTHF
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.3 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, MCAS Series
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMK063CG0R3CTHF
Secondary Manufacturer Part#: UMK063CG0R3CTHF
Description Value
0.3 pF
± 0.25pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
0.6 mm
MCAS Series
0.3 mm
AEC-Q200
50 V