UMJ212BB7103MGHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 50 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, X7R, MCJC Series, 2 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMJ212BB7103MGHT
Secondary Manufacturer Part#: UMJ212BB7103MGHT
Description Value
0.01 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
2 mm
1.25 mm
AEC-Q200
50 V