UMJ107BB7472MAHT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 20%, X7R, MCJC Series, 1.6 mm
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: UMJ107BB7472MAHT
Secondary Manufacturer Part#: UMJ107BB7472MAHT
Description Value
4700 pF
± 20%
0603 [1608 Metric]
Flexible Termination
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
AEC-Q200
50 V