TMK212BBJ106KG-T
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: TMK212BBJ106KG-T
Secondary Manufacturer Part#: TMK212BBJ106KG-T
Description Value
10 uF
10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
2.01 mm
1.25 mm
-888
25 V