TMK212B7105MGHTR
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: TMK212B7105MGHTR
Secondary Manufacturer Part#: TMK212B7105MGHTR
Description Value
1 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
2 mm
MCAS Series
1.25 mm
AEC-Q200
25 V