TMK107BBJ225KAHT
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: TMK107BBJ225KAHT
Secondary Manufacturer Part#: TMK107BBJ225KAHT
Description Value
2.2 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
85 °C
-55 °C
1.6 mm
MCAS Series
0.8 mm
AEC-Q200
25 V